Rio puguliiv kruusa- ja mineraalisegu lindudele 520g

3.997.67€/kg

SKU: 23010
Tags: ,

RIO liiva segu seedimiseks

Mineraalsööt. Koos põhitoiduga tuleb lindudele seedesüsteemi teatavate iseärasuste tõttu pidevalt toitu anda. Orgaanilised ja anorgaanilised koostisosad aitavad jahvatada lindude lihaste kõvasid seemneid ning on täiendavaks kaltsiumi, fosfori, naatriumi ja muude mineraalainete allikaks.

Coquina on purustatud merekarbid ja kujutab endast olulist kaltsiumi, fosfori, naatriumi ja muude mineraalide allikat. Coquina lahustub mao happelises keskkonnas; saadud mineraalsoolad võivad linnu kehas kergesti imenduda. Coquina on eriti vajalik pesitsusajal tugevate munakoorte ehitamiseks ning tibude ja täiskasvanud lindude tervete luude ja noka hoidmiseks.

Lubjakivi saadakse mineraalkaltsiidi jahvatamisel ja kuivatamisel. Lubjakivi on rikas ainete poolest, mis toetavad vee ja soola tasakaalu ning põhjustavad luukoe paremat kasvu.

Redstone tagab seedetrakti nõuetekohase toimimise lindudel. Regulaarne redstone’i tarbimine toob kaasa tugevamad väljaheited.

Jahvatatud Kambriumi savi on vajalik toksiliste ainete eemaldamiseks, mis võivad koguneda linnu kehasse. Lisaks sisaldab savi mineraale, orgaanilisi aineid, raudoksiide ja muid kasulikke toitaineid.

Hakitud seedripähkli kest sisaldab mitmesuguseid mikro- ja makroelemente. Veelgi enam, kest on adsorbeeriva toimega; on näidanud kokkutõmbavat, antimikroobset ja põletikuvastast toimet.

Puusüsi reguleerib lindude mao happesuse taset; selle tarbimine aitab seedetrakti haigusi ära hoida. Tänu suurele poorsusele on puusüsi võimeline organismist mürgiseid aineid eemaldama.

Koostis: merekarbid ja austrikarbid, paekivi, redstone, Kambriumi savi, seeder pähklikoored, süsi.